شنبه, 16 اسفند 1399

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۱:۴۶:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۳۷۷۹۲
افتتاح 216 طرح كشاورزی در دهه فجر امسال در استان كردستان
افتتاح 216 طرح کشاورزی در دهه فجر امسال در استان کردستان

افتتاح 216 طرح کشاورزی در دهه فجر امسال در  استان کردستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در ایام الله دهه فجر امسال ۲۱۶ فقره طرح کشاورزی با یک هزار و ۹۹۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمدفرید سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، در روز شنبه با بیان اینکه این طرح ها در پنج بخش تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، آب و خاک، صنایع تبدیلی و غذایی و تعاون روستایی است، اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها ۲۵۲ شغل جدید ایجاد شده و حدود یک هزار شغل نیز تثبیت می‌شود.

وی اضافه کرد: بخش تولیدات گیاهی با ۳۰ طرح و سرمایه گذاری یک هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال با ۶۹شغل جدید بیشترین میزان سرمایه گذاری را از مجموع طرح‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال دارد.

سپری با بیان اینکه این تعداد طرح در شرایط تحریمی اجرا شده است، افزود: ۲۱۶ طرح اجرا شده امسال در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با استفاده از منابع دولتی در قالب تسهیلات و آورده بخش خصوصی اجرا شده است.

لازم به ذکر است؛ استان کردستان با داشتن بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد دیم و آبی، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی بوده و این استان دارای ۵۰ هزار هکتار باغ است که سالانه ۴۰۰ هزار تُن انواع محصول در آن توسط باغداران استان تولید و برداشت می‌شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها