شنبه, 16 اسفند 1399

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۰:۳۶:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ 
  • کد خبر : ۱۳۸۱۹۲
برگزاری همایش تجلیل از كشاورزان برتر استان كردستان همزمان با سراسر كشور
برگزاری همایش تجلیل از کشاورزان برتر استان کردستان همزمان با سراسر کشور

برگزاری همایش تجلیل از کشاورزان برتر استان کردستان همزمان با سراسر کشور

در روز یکشنبه 19 بهمن ماه، همایش تجلیل از کشاورزان برتر استان کردستان  به صورت سراسری با حضور رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی(در بستر فضای مجاز)  استاندار کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان و تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی استان در سالن اجتماعات استانداری کردستان برگزار شد.

در این مراسم از پنج نفر از تولید کنندگان نمونه کشوری و بهره برداران بخش کشاورزی کردستان همزمان با سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس تجلیل شدند.
تولید کنندگان برتر کردستان شامل کیومرث شانظری تولید بهره بردار محصول کلزا از قروه، محمد برزگران تولید کننده نمونه جو دیم از بیجار، یوسف انصاری باغدارنمونه محصول انگور از بانه و سربست وطن دوست دامدار نمونه از مریوان است که جوایز خود را از دست بهمن مرادنیا استاندار کردستان دریافت کردند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در آیین تجلیل از تولید کنندگان نمونه کشوری این استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تولید کنندگان برای کسب نمونه کشوری در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری با هم به رقابت پرداختند اظهار داشت: از بین کاندیداها در نهایت ۱۸۸ نفر به عنوان نمونه شهرستان انتخاب و ۴۴ نفر نیز به مرحله استانی راه یافتند.

محمدفرید سپری گفت: از این تعداد ۲۷ نفر به مرحله کشوری معرفی شدند و در نهایت چهار نفر از آنان توسط داوران ملی به عنوان نمونه کشوری انتخاب شدند.
وی اضافه کرد: ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های روستاییان و تولید کنندگان بخش کشاورزی و ارتقا شان و جایگاه و اهمیت حرفه کشاورزی، ایجاد انگیزه برای رقابت سالم بین  شاغلین بخش کشاورزی و تشویق آنان برای تلاش مضاعف و معرفی الگو قابل اعتماد بین تولیدکنندگان و بهره برداران از جمله اهداف انتخاب تولید کنندگان برتر است.

سپری یادآور شد: ایجاد زمینه و بستر مناسب برای نوآوری و شکوفایی در تولید محصولات کشاورزی، فراهم کردن زمینه تبادل تجربیات و ایجاد زمینه تشویق و ترغیب تولید کنندگان از دیگر اهداف این افراد به عنوان نمونه‌های کشوری است.

وی افزود: استراتژیک و راهبردی بودن محصول تولیدی، توجه به توسعه پایدار بخش کشاورزی و حفظ محیط زیست، مشارکت در اجرای طرح های زیربنایی و پروژه های محوری سازمان جهاد کشاورزی از آیتم‌های انتخاب افراد نمونه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از دیگر سرفصل‌های انتخاب افراد نمونه توجه به رعایت اصل بهره وری منابع پایه و محدود کننده تولید کشاورزی، گستردگی محصول تولیدی و تعداد بهره برداران شاغل، مشارکت و تعامل همه جانبه با مراکز و بخش های کارشناسی و تحقیقاتی و کاهش ضایعات و هدر رفت محصولات کشاورزی و تأکید بر ارزش افزوده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها