شنبه, 16 اسفند 1399

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۴:۳۳:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ 
  • کد خبر : ۱۳۸۲۲۹
برگزاری سخنرانی آموزشی با عنوان "كشت انواع علوفه دیم در دیمزارهای استان كردستان در شبكه استدیو كشاورز كردستان
برگزاری سخنرانی آموزشی با عنوان "کشت انواع علوفه دیم در دیمزارهای استان کردستان در شبکه استدیو کشاورز کردستان

برگزاری سخنرانی آموزشی با عنوان "کشت انواع علوفه دیم در دیمزارهای استان کردستان در شبکه استدیو کشاورز کردستان

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، در روز چهارشنبه 15 بهمن ماه 1399، سخنرانی آموزشی با عنوان "کشت انواع علوفه دیم در دیمزارهای استان کردستان و جایگاه تولید علوفه در طرح جهش تولید"  توسط آقای مهندس امین رستمی، محقق بخش تحقیقات زراعی باغی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان برگزار گردید.

در این سخنرانی آموزشی که برای کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی استان کردستان از طریق شبکه مجازی استدیو کشاورز کردستان و به صورت وبینار برگزار شد، ضمن معرفی انواع علوفه دیم مانند ماشک ها، اسپرس و جو قصیل؛ روش کاشت ،داشت و برداشت آنها توضیح داده شد.

امین رستمی افزایش تولید در واحد سطح و افزایش بهره‌وری در تولید محصولات دیم و توسعه کشت گیاهان جایگزین به ویژه نباتات علوفه‌ای، دانه‌های روغنی و گیاهان دارویی را از اهداف مهم اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان کردستان برشمرد.

وی گفت: طرح جهش تولید با پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با همکاری موسسه تحقیقات دیم کشور و با هدف افزایش تولید در اراضی دیم و بالا بردن سطح درآمد و رفاه دیم کاران به عنوان قشر پرتلاش و کم درآمد حوزه کشاورزی آغاز شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها