جمعه, 24 ارديبهشت 1400

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۲:۴۶:۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۴۰۴۲۱
برگزاری ششمین جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان كردستان
برگزاری ششمین جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان کردستان

برگزاری ششمین جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان کردستان

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، در روز یک شنبه 15/01/1400، ششمین جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان کردستان، با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، و سایر مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در سالن جلسات ستاد سازمان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، آقای مهندس احمدی مدیر محترم اجرایی پروژه، ضمن تبریک سال نو و خوشآمدگویی به حضار، آخرین وضعیت طرح را تشریح نمود.

ایشان تاکید کرد که کارشناسان پهنه باید نسبت به مبارزه با عوامل خسارتزا از جمله سن مادر و علفهای هرز دقت لازم را داشته و توصیه های لازم را به کشاورزان ارائه دهند.

احمدی اضافه کرد: متاسفانه میزان بارش امسال نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش داشته و  تنها راهکار در این زمینه، مدیریت مزارع خواهد بود.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از راهکارها استفاده از کشاورز کارت است که کشاورزان میتوانند از آن بهره مند شوند

در ادامه جلسه آقای دکتر سدری ، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان نیز در سخنانی گفت: استفاده از کودهای ریز مغذی به صورت محلول پاشی میتواند تا حدودی از کاهش عملکرد مزارع جلوگیری کند.

سدری، ضمن تاکید بر کالیبره کردن سمپاش ها برای محلول پاشی و سمپاشی اضافه کرد:  لازم است در اسرع وقت نسبت به محلول پاشی اقدام لازم صورت گیرد.

در ادامه جلسه، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها، گزارشی از وضعیت شهرستان مربوطه را تشریح نمودند. و سایر مدیران نیز، گزارش عملکرد مجموعه تحت امر خود را ارائه دادند

همچنین در این جلسه، آقای مهندس سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، در بیاناتی ضمن تبریک سال جدید، با اشاره به کاهش نزولات جوی در سال جاری تاکید کرد که محلول پاشی مزارع میتواند نقش مهمی در جبران کاهش رطوبت داشته باشد.

مهندس سپری، همچنین افزود: در این خصوص آموزش نیز میتواند در توجیه کشاورزان موثر باشد که با اجرای مزارع نمایشی میتوان به این مهم دست یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها