چهارشنبه, 26 خرداد 1400

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۱:۴۷:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۴۳۵۰۲
برگزاری دوازدهمین كنفرانس ملی اقتصاد كشاورزی ایران با همكاری مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی كردستان در دانشگاه كردستان
برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان در دانشگاه کردستان

برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان در دانشگاه کردستان

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، در روز سه‌شنبه 11 خردادماه 1400، دوازدهمین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران با حضور مقامات عالی استانی ، مسئولین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، محققان، اساتید و دانشجویان و سخنرانی معاون اول رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و سایر شخصیتهای کشوری به صورت ویدئو کنفرانس در تالار مولوی دانشگاه کردستان  و با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان برگزار شد،

در ابتدای این کنفرانس، دکتر حامد قادرزاده، دبیر اجرایی کنفرانس اظهار کرد:
هدف از  برگزاری این کنفرانس همگرایی گروه‌های اقتصاد کشاورزی در کشور  است که امیدواریم این کنفرانس بتواند عاملی در جهت توسعه و رشد بخش کشاورزی در کشور و بویژه در استان کردستان شود.

قادرزاده اضافه کرد: این کنفرانس نقطه عطفی است تا اقتصاد کشاورزی را در روستاها پیاده کرده و دستاوردهای آن موجب شود دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این رشته، به رشته خود افتخار کنند.

وی ارزش افزوده بخش کشاورزی را عامل پیشرفت کشورهای توسعه یافته دانست و یادآور شد: علیرغم اهمیتی که بخش کشاورزی در کشور دارد، چنان که شایسته است به آن اهمیت داده نشده است.

همچنین در ادامه کنفرانس، مرادنیا استاندار کردستان نیز در سخنانی گفت: بخش کشاورزی تنها بخشی است که کمترین وابستگی را به خارج دارد و تمامی پتانسیل‌های لازم برای تولید و حفظ امنیت غذایی را داراست.

مرادنیا در ادامه اظهار داشت: حدود 95 درصد از فعالیت‌های کشاورزی توسط بخش خصوصی انجام میشود لذا تقویت، ایجاد انگیزه و جلب و جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: در راستای اقتصادی کردن فعالیت‌های کشاورزی، رسالت مهمی متوجه اقتصاددانان با گرایش  کشاورزی است تا در سایه کشاورزی نوین کمیت و کیفیت محصولات ارتقاء یافته و با تاثیر بر اشتغال، در نهایت شکاف درآمد سرانه کشاورزان تا حدودی ترمیم شود.

استاندار کردستان، خاطرنشان ساخت: متاسفانه خشکسالی‌های پی‌در‌پی عرصه را بر تولیدکنندگان بخش کشاورزی به شدت تنگ کرده اما لازم است به همت کشاورزان، متخصصان و اقتصاددانان کشاورزی از یک سو و حمایت‌های بی دریغ مسؤولان از سوی دیگر بتوانیم تا حدود زیادی آثار زیانبار این خشکسالی را به حداقل برسانیم.

لازم به ذکر است؛ دوازدهمین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی با موضوع تحول در سیاست ها و مدیریت کشاورزی ایران11 و 12 خرداد 1400، در پنلهای مختلف به میزبانی دانشگاه کردستان و با همکاری دانشگاه‌های مشهد، شیراز، خوزستان و ساری و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان برگزار می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها