يکشنبه, 10 مهر 1401

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۲:۲۵:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۷۲۳۲۰
مراسم تكریم و معارفه روسای قدیم و جدید مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان كردستان برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان برگزار شد

با حضور آقای مهندس کریم احمدی صومعه، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان

مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز تحقیقات  و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان برگزار شد
 

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان؛ در روز دوشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱، مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان کردستان  با حضور؛ آقای مهندس کریم احمدی صومعه، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان؛  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، معاونین؛ مدیران و معاونین، مسئولین بخشهای تحقیقاتی، محققین و کارشناسان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان کردستان در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم  که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید، حجت الاسلام ورمقانی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، در سخنانی به بیان مباحثی در خصوص پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: در پذیرش مسئولیت اولین مسئله صداقت و امانت داری است و اهمیت اجرای این مبحث بسیار ضرورت دارد.

وی اضافه کرد در پذیرش مسئولیت ریسک پذیر بودن و انجام کارهای مدون و دقیق و اخلاص در انجام آنها باید سرلوحه همه مسئولین قرار گیرد.

وی همچنین از زحمات و تلاشهای 8 ساله آقای دکتر سدری در طول تصدی ریاست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان قدردانی نمود و انتصاب آقای دکتر یوسفی به سمت رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرددستان را تبریک گفت و برای وی آرزوی توفیق نمود.

در ادامه این جلسه، آقای دکتر سدری، رئیس سابق مرکز نیز، با ارائه گزارش تصویری جامع و مفصلی به بیان عملکردها و اقدامات انجام گرفته در زمان تصدی ریاست مرکز پرداخت و اهم کارهای انجام گرفته را به سمع و نظر اعضای حاضر در جلسه رساند.

همچنین در این جلسه، آقای دکتر اسکندری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، طی سخنانی از تحقیقات و آموزش بعنوان سند پیشرفت کشاورزی یاد کرد و اظهار داشت: با اجرای دقیق دستورالعملهای و برنامه های کاربردی تحقیقاتی ترویجی و آموزش گندمکاران، خوشبختانه در زمینه تولید گندم در سال زراعی گذشته توسط گندمکاران استان و خرید تضمینی آن توسط دولت، مبلغ 7200 میلیارد تومان عاید کشاورزان کردستانی شده است  که این مورد یکی از مولفه های مهم در زمینه درآمدزایی بخش کشاورزی برای استان می باشد .

‌‌وی همچنین گفت: اولویت اول اقتصاد استان کردستان بر مبنای کشاورزی است و حوزه کشاورزی اساسی ترین حوزه در زمینه کمک به اقتصاد مردم استان بوده و شاخصهای اقتصادی بخش کشاورزی در میان دیگر شاخصها، دارای اهمیت بسزائی در استان کردستان می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاوزری استان، در ادامه سخنان خود از زحمات خالصانه ۸ ساله آقای دکتر سدری، تشکر و قدردانی نمود و برای ایشان آروزی سلامتی و عاقبت خیری کرد.

سپس، آقای مهندس کریم احمدی صومعه، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، در بیاناتی به اهمیت شناخت دقیق نیازهای بخش اجرا توسط تحقیقات و آموزش و ترویج اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است که همه فعالیتهای تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی در راستای تامین نیازها و برطرف کننده مشکلات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه کشاورزی باشد و ضرورت دارد که نیازهای بخش اجرا در مراکز به خوبی احصاء شده و در حوزه های مختلف محوله این مهم با جدیت مورد دقت نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در گذشته حلقه حوزه تحقیقات و آموزش با حوزه اجرا گسسته بود، ولی خوشبختانه در سالهای اخیر این حلقه ارتباطی به خوبی ترمیم شده و این روند مثبت باعث شده که حتی بخشهای اجرایی بدنه وزرات جهادکشاورزی مدافع و محافظ سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی شوند.

احمدی صومعه، اذغان کرد: یکی از وظایف اساسی مراکز تحقیقاتی و آموزشی تربیت کشاورزان پیشرو و مسلط در عرصه های تولید است، لذا لازم است تکنولوژی  و دانش های روز را در عرصه های تولید وارد کرد تا پتانسیلهای خوبی که در زمینه های مختلف تولیدی در حوزه کشاورزی نظیر زراعت دیم و دیگر حوزه های مرتبط در استان کردستان وجود دارد به خوبی شکوفا شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان، با بیان اینکه نیروی انسانی مهمترین ابراز انجام امورات در عرصه های تحقیقاتی و آموزشی است اظهار داشت: دوره مدیریتها همیشه با فراز و فرود همراه است و برای هیچکسی ماندگار نیست و سنگینی مسئولیت و قبول آن می طلبد که حد اعلای توان و نیرو به کار گرفته شود تا این بار مسئولیت به خوبی ادا گردد.

در ادامه این جلسه، آقای دکتر یوسفی، رئیس جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان نیز، در سخنانی با تشکر از حسن اعتماد مسئولین سازمان به خود، به بیان شمه ای از برنامه ها و اهداف خود در سمت جدید  در راستای پیشبرد امورات مرکز پرداخت و گفت: مشروح برنامه ها و اهداف آینده به تشریح و در چندین صفحه به مسئولین سازمان ارائه گردیده که امیدوارم با توکل بر خدا و همکاری و همراهی سایر همکاران دلسوز مرکز بتوانم قدمهای موثری در راستای انجام امورات محوله برداشته و بتوانم اقدامات ارزشمندی را در مجموعه تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان به سرانجام رسانم.

در نهایت، با اهداء لوح تقدیر، توسط آقای مهندس احمدی صومعه، از زحمات آقای دکتر سدری ، قدردانی و با ابلاغ انتصاب آقای دکتر یوسفی، به عنوان رئیس جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان، ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان، ختم جلسه اعلام گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها