پنج‌شنبه, 17 آذر 1401

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۲:۱۵:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ 
  • کد خبر : ۱۷۵۲۹۶
برگزاری اولین جلسه كمیته فنی مشورتی انتشارات و ارتباطات مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان كردستان
برگزاری اولین جلسه کمیته فنی مشورتی انتشارات و ارتباطات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

برگزاری اولین جلسه کمیته فنی مشورتی انتشارات و ارتباطات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان، اولین جلسه کمیته فنی مشورتی انتشارات و ارتباطات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان در روز دوشنبه 22 آبان ماه 1401، با دستور کارهای بررسی نیازهای انتشارات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان و راه‌اندازی خبرنامه مرکز، تعیین مناسبت‌های پژوهشی و آموزشی به‌منظور برگزاری نمایشگاه و غیره و بررسی نظرها و پیشنهادهای اعضای کمیته فنی، مشورتی انتشارات و ارتباطات مرکز در سالن جلسات ستاد مرکز برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه آقای دکنر حیدری،  رئیس کمیته و رئیس بخش تحقیقات جنگل‌ها و مراتع مرکز، ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه  به مرور دستور کار جلسه پرداخت.

وی با تأکید بر ضرورت انعکاس فعالیت‌های مرکز به سازمان‌های دیگر گفت: یکی از اهداف اصلی این کمیته باید تلاش برای تجمیع اخبار و فعالیت‌های مهم مرکز در بازه‌های زمانی مشخص و چاپ آن‌ها در قالب خبرنامه الکترونیکی باشد.

حیدری افزود: این مهم باید با هماهنگی با کمیته فنی، مشورتی پژوهشی مرکز انجام گیرد. ایشان همچنین بر لزوم تشویق افراد مؤثر در پیشبرد اهداف مرکز تأکید کردند.

سپس، سایر اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص دستور کارهای جلسه پرداختند و عنوان کردند که سه هدف مدیر یک سازمان شامل پیشبرد اهداف سازمان، رسیدگی به کارکنان و تشویق آن‌ها و توسعه روابط عمومی باید باشد.

همچنین با بیان اینکه در چارت سازمانی مرکز، پستی مربوط به انتشارات وجود ندارد، لزوم کمیته فنی، مشورتی انتشارات و ارتباطات مرکز را زیر سئوال است. و چاپ مستمر خبرنامه مرکز را منوط به اطمینان از. اثربخشی آن ذکر کردند.

همچنین حاضران در جلسه، تقویت وب‌سایت مرکز برای ارائه آخرین دستاوردها و ایجاد مرکز مشاوره مجازی را پیشنهاد دادند.

در ادامه جلسه اعضا، به بیان مزایای خبرنامه الکترونیکی (کاهش هزینه چاپ، دوستدار محیط ‌زیست، اطلاع‌رسانی سریع و لحظه‌ای و کاهش حجم نامه و بایگانی) نسبت به نسخه چاپی پرداخته و بر اهمیت تولید محتوا در این زمینه تأکید کردند.

براساس پیشنهاد‌های اعضای جلسه، در شروع کار نیاز به تدوین آیین‌نامه انتشارات و ارتباطات ضروری است . همچنین، دستاوردها و خروجی‌های این کمیته مانند خبرنامه و بانک اطلاعاتی باید مشخص شوند و عدم وجود بخش سمعی و بصری یکی از خلأهای این مرکز عنوان شد.

 اعضای جلسه با بیان اینکه ممکن است این کمیته سبب بهبود عملکرد مرکز نشود، اما برای انعکاس اخبار و فعالیت‌های آن بسیار مؤثر است، و چاپ خبرنامه برای معرفی دستآوردهای مرکز مفید خواهد بود.

در ادامه، اعضا بر مشخص کردن گروههای هدف، تدوین آیین‌نامه کمیته فنی، مشورتی انتشارات و ارتباطات و ارجاع آن به همکاران دیگر مرکز برای آگاهی از وظایف این کمیته و تعامل هر چهار کمیته مرکز با هم تأکید کردند.

در پایان نیز با ذکر این نکته که حدود سه هفته تا آغاز هفته پژوهش باقی مانده است،  براساس اولین وظیفه این کمیته (احصاء، جمع‌آوري، جمع‌بندي و تلخیص دستاوردها، یافته‌ها، تجربیات، انتشارات پژوهشگران و آموزشگران مرکز و ساماندهی و انتشار آن‌ها)، بهتر است دستاوردهای یک سال اخیر بخش‌های تحقیقاتی در قالب بنر برای چاپ در هفته مذکور جمع‌آوری شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها