پنج‌شنبه, 17 آذر 1401

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۲:۲۷:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ 
  • کد خبر : ۱۷۵۳۰۸
برگزاری جلسه مشترك مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان كردستان با اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان
برگزاری جلسه مشترک مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

برگزاری جلسه مشترک مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان، در روز چهارشنبه، 25 آبانماه1401، جلسه مشترک مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با حضور آقای دکتر بهزاد شریفی پور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، به همراه معاونین، روسای ادارات تابعه و کارشناسان آن اداره کل و رئیس، معاونین، مسئول بخشهای تحقیقاتی و محققان و کارشناسان مرکز  در سالن جلسات ستاد مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان برگزار شد.

در ابتدای این  جلسه، دکتر بهزاد شریفی پور، ضمن عرض تبریک انتصاب بجا و شایسته آقای دکتر بایزید یوسفی، به عنوان رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، و اظهار امیدواری به همکاری فی مابین، به چالش های بوجود آمده در عرصه های منابع طبیعی استان کردستان پرداخت.

وی با توجه به پتانسیل بالای علمی همکاران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، در خصوص حل مشکلات اظهار امیدواری کرد که این همکاریها باعث رفع چالشها و تنگناها و بهبود وضعیت موجود گردد.

همچنین ایشان با تأکید بر وجود روحیه علمی و فعال در اعضای هیأت علمی و کارشناسان مرکز تحقیقات و آموزش استان، ادامه همکاریها و مشارکت در حفاظت و مدیریت از منابع طبیعی استان را ضرورتی احتناب ناپذیر تلقی نمود.

سپس، آقای دکتر بایزید یوسفی، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان، با عرض خیرمقدم به مهمانان و حاضران در جلسه، با اشاره به تجربیات شخصی خود در خصوص ارتباط با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، در گذشته و اهمیت و دشواری اقدامات اجرایی، همکاری فعال و مستمر را راهگشای حل مشکلات منابع طبیعی و آبخیزداری استان برشمرد.

در ادامه جلسه، دکتر امید رحمتی، عضو هیأت علمی و رئیس بخش تحقیقات حفاظت خاک و آبخیزداری، با ارائه گزارش تصویری مبسوطی درخصوص وضعیت تخریب سرزمین در دشت های شرقی استان، مشکلات بحرانی منابع آب، خاک و پوشش گیاهی و همچنین مخاطرات طبیعی فرونشست، گرد و غبار و فرسایش خاک را تشریح نمود.

ایشان ضمن ارائه علل چالش های مزبور، انجام مطالعات و پژوهش های دقیق جهت یافتن راهکارهای راهبردی علمی را ضروری توصیف کرد.

براساس گزارش علمی ارائه شده توسط رئیس بخش تحقیقات حفاظت خاک و آبخیزداری مرکز، نامبرده برای وضعیت منابع پایه استان در سال های آینده اظهار نگرانی کرد.

در ادامه ، اعضای حاضر در جلسه، ضمن تبریک به مناسبت انتخاب دکتر امید رحمتی در زمره "دانشمندان یک درصد برتر جهان" در دومین سال پیاپی، بر اهمیت بررسی موضوع  تأیید کردند.

در پایان جلسه نیز، مقرر گردید که یک کمیته علمی مشترک از اعضای مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان و اداره کل منابع طبیعی استان جهت بررسی دقیق تر موضوعات مطروحه تشکیل گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها