جمعه, 7 بهمن 1401

مركز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان

  • ساعت : ۱۰:۲:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ 
  • کد خبر : ۱۷۸۸۱۴
حضور مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی كردستان به همراه سازمان جهاد كشاورری استان كردستان در نمایشگاه بین المللی كشاورزی ایران
حضور مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان به همراه سازمان جهاد کشاورری استان کردستان در نمایشگاه بین المللی کشاورزی ایران

حضور مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان به همراه سازمان جهاد کشاورری استان کردستان در نمایشگاه بین المللی کشاورزی ایران

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان، نمایشگاه جامع کشاورزی ایران، با حضور دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، معاونین و مشاورین وزارت جهاد کشاورزی و روسای برخی سازمان‌های جهاد کشاورزی استانها و روسای مؤسسات تحقیقاتی و جمعی از اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی، در روز دوشنبه 19 دیماه 1401، در محل نمایشگاه دائمی بین‌المللی تهران با حضور بیش از 400 تولیدکننده داخلی و خارجی در بخش‌های نهاده‌ها، مکانیزاسیون، سیستم‌های نوین آبیاری، باغبانی و کشاورزی هوشمند افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور فعال واحدهای تابعه  سازمان تات، سازمان های جهاد کشاورزی استانها و بخش خصوصی با بیش از ۳۵۰ شرکت تولیدکننده ایرانی در سطح ۲۵ هزار مترمربع و ۱۲ سالن در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری می باشد و تا 22 دی ماه ادامه دارد. 

گقتنی است، این نمایشگاه در 12 سالن با حضور کلیه سازمان ها، ادارات تابعه، اتحادیه ها، تعاونی ها، انجمن های صنفی، شرکتهای دانش بنیان که در زیربخشهای مختلف کشاورزی فعالیت دارند، برگزار شده است.

در این نمایشگاه که به نوعی جلوه ای از فعالیتها و اقدامات مجموعه های تابعه وزارت جهاد کشاورزی می باشد، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان در قالب یکی از مراکز مطرح استانی در غرفه ی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با ارائه تعدادی از دستآوردهای پژوهشی خود مشارکت نموده است.

در روز اول برپایی نمایشگاه، آقایان دکتر نیازی شهرکی، رییس سازمان امور اراضی کشور، دکتر هوشنگ محمدی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت، دکتر برومندی، معاون وزیر در امور باغبانی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، تعدادی از نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی و معاونین و مدیران ستادی استان از غرفه مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بازدید نمودند .

همچنین در دومین روز از نمایشگاه جامع کشاورزی ایران، جناب آقای دکتر خیام نکوئی، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از غرفه سازمان جهاد کشاورزی استان و دستاوردهای مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان و شرکت‌های دانش بنیان مستقر بازدید کرد.

دکتر خیام نکوئی در این بازدید، ضمن خداقوت به دست‌اندرکاران مرتبط با برگزاری نمایشگاه جامع کشاورزی ایران، حضور سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها به همراه مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های خصوصی دانش بنیان را در این رویداد مهم، مثبت ارزیابی نموده و از تلاش همه دست اندرکاران امنیت غذائی در سراسر کشور قدردانی کرد.

در روز دوم نمایشگاه نیز، آقای دکتر عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب کشور، از غرفه دستاوردها و توانمندی های بخش کشاورزی استان کردستان در نمایشگاه جامع کشاورزی ایران در محل نمایشگاه های بین المللی تهران دیدن کرد.

لازم به یادآوری است نمایشگاه جامع کشاورزی ایران از روز دوشنبه 19 دیماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 22 دی‌ماه 1401، ادامه خواهد داشت. که سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان در سالن شماره 5 غرفه 35 به مساحت حدود 70 متر مربع در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران آماده پاسخ گوئی به سؤالات بهره‌برداران، کشاورزان، شرکت‌های خصوصی، تعاونی‌های تولید و همه فعالان مرتبط با بخش کشاورزی می باشد.

در نهایت این نمایشگاه  از ۱۹ الی ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۵ در نمایشگاه بین المللی تهران دایر و پذیرای کشاورزان، تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی  بود و در روز پنج شنبه 22 دیماه، سال جاری به کار خود پایان داد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها